ÖVRIGT / Diverse / Smyckeskrin 2837403
*
nr 283 7403
Smyckeskrin
1800-tal,spegel,löstagbart fack
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löstagbart fack smyckeskrin spegel
-
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15
-
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42
-
9296 Papperskorg
Metall. Diameter: 37 cm. Höjd: 41 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:09
*
Smyckeskrin
nr 283 7403
Smyckeskrin
1800-tal,spegel,löstagbart fack
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: löstagbart fack smyckeskrin spegel
-
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47 -
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15 -
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42 -
9296 Papperskorg
Metall. Diameter: 37 cm. Höjd: 41 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:09